Виховательський колектив БВУФК складається з сімнадцяти найбільш підготовлених, досвідчених, талановитих педагогів, які мають десятки років педагогічного досвіду не тільки в освіті взагалі, а саме в стінах рідного БВУФК (вихователь Апмілогова О.І. – 30 років, Удовиченко Г.І. – 30 років, Мигун Г.Г. – 27 років, Пилипенко В.М. – 26 років).

Очолює колектив вихователів досвідчений педагог і організатор, людина, яка особисто пройшла через спорт, працювала тренером з гандболу, директором дитячо-юнацької спортивної школи Бондар Тетяна Семенівна. Колектив вихователів дружний та творчий. Вся виховна робота спрямована на виховання національно-свідомої особистості, здатної до самостійного осягнення та оцінки життєвих проблем, на розвиток духовності учнів. В училищі навчаються фізично обдаровані діти, і саме вихователь сприяє становленню молодих спортсменів, як особистостей, здібностей молоді, залучає її до участі в художній, суспільно корисній діяльності, створює атмосферу взаєморозуміння. Адже вирішення виховних проблем можливе лише в атмосфері доброзичливості, довіри, співробітництва.

У гуртожитку створені комфортні умови для повноцінного проживання та навчання вихованців училища. Завдяки меценацтву братів Кличків в кімнатах дітей відділення боксу комфортно і затишно. Завдяки меценацтву директора фірми «Кольс» Скоренка М.М. кімнати дітей відділення велоспорту перетворилися на зразкові. У кінці кожного навчального року підводяться підсумки конкурсу на кращу кімнату. Вихователі разом з учнівсько-студентською радою визначають переможців і нагороджують їх призами.

Адміністрація училища докладає максимум зусиль, щоб життя дітей у гуртожитку було цікавим і насиченим. Функціонує кімната релаксації, обладнана телевізором, комп’ютером, інвентарем для настільних ігор.

Виховна частина училища тісно співпрацює з будинком творчості школярів м. Бровари, з народним хором «Криниця» Броварського районного будинку культури. Завдяки цій співпраці учні училища беруть активну участь у самодіяльності. Проводять тематичні вечори, присвячені Новому року, Різдву, Дню вчителя і ін..

Виховну роботу в училищі сплановано за тижнями, декадами, місяцями: місячник «Якщо ти хочеш бути щасливим і здоровим» ісячник правових знань, декада сімейно-родинних стосунків, Шевченківський тиждень, тиждень пам’яті «Дзвони Чорнобиля».

У межах цих заходів проводяться зустрічі з цікавими людьми, класні години, тематичні бесіди, вечори, екскурсії, години спілкування. За 30 років існування нашого училища вже склалися свої традиції. З кожним роком все цікавішим стає святкування Дня фізичної культури та спорту, де відбувається посвята юних в учні БВУФК, підводяться підсумки спортивних досягнень вихованців та їх нагородження.

Доброю традицією стало в училищі проведення Дня туризму. Важливими для виховання підростаючого покоління БВУФК є зустрічі з випускниками училища: Сергієм Дзинзіруком, Володимиром Кличком, Олегом Лісогором, Юрієм Нужненком, Олександрою Кононовою, Валерієм Андрійцевим, Катериною Дерун, які сприяють професійному становленню учнів, формуванню майбутніх спортсменів високого рівня.

В училищі працює «Клуб вихідного дня». В рамках роботи клубу здійснюється гурткова діяльність. Учнівське самоврядування в училищі організоване на загальношкільному та класному рівнях. Проведення днів самоврядування вже стало традицією в нашому училищі (наприклад: День працівників освіти). Вихованцям дуже подобається мистецтво управління. В училищі працює методичне об’єднання вихователів, очолюване Кропачовою Л.П., яка допомагає вихователям підвищувати рівень педагогічної майстерності.

Важливою частиною виховної роботи є зустрічі з ветеранами Великої Вітчизняної війни. Такі зустрічі викликають у дітей патріотичні почуття любові до рідної країни. Сучасне життя вимагає використання новітніх комп’ютерних технологій. Вихователі БВУФК успішно пройшли навчальні курси за програмою Intel «Навчання для майбутнього» в Україні. Набуті знання допомагають педагогам підвищувати рівень виховної роботи з учнями, викликають у них зацікавленість до знань, до всього нового у сучасному світі, прагнення до подальшого професійного вдосконалення.